Jako za starých časů

ve světnici


Ubytování  U Floriána v Orlických horách


Objekt nabízí ubytování pro max. 14 osob.

Ložnice a pokoje: Dům je situován v klidné části řídce osídlené osady Jedlina s výhledem do krajiny. Jedná se o nově, ve vyšším standardu zrekonstruovanou původní zemědělskou usedlost při zachování některých prvků lidové architektury. Součástí je i rozsáhlý venkovní prostor s pergolou, grilem a dětským hřištěm. Objekt je vhodný jak pro klidnou rodinnou rekreaci, tak i pro skupinové pobyty.

Hostům je k dispozici zcela samostatný apartmán s vlastní přístupovou cestou a samostatným vchodem. Má kapacitu až 14 lůžek. Sestává ze stylově zařízené světnice, na kterou navazuje oddělená kuchyň. V objektu jsou tři ložnice ( 2 x 4 lůžka, 1 x až 6 lůžek ). Každá ze tří ložnic je vybavena dvojlůžkem, palandou, komodou a nočními stolky s možností doplnění o dětskou postýlku. Ložnice mají společné sociální zařízení s prostorným sprchovým koutem a 2x WC. V přízemí objektu je hostům k dispozici prostorná chodba, kde si hosté můžou uložit kola, lyže a další.

Vytápění: Objekt je hostům k dispozici celoročně. Je stylově, ale přitom moderně vybaven. V zimním období je vytápění zajištěno krbovými kamny s teplovodním výměníkem, případně el. přímotopy.

Doprava, parkování: Příjezd je řešen po místní komunikaci. Parkování je zajištěno před objektem na vlastním pozemku.

Stravování

V objektu je hostům k dispozici plně vybavená kuchyň umožňující přípravu jídel. 

Ve vzdálenosti  1 km od objektu  jsou 3 restaurace s možností stravování v obci České Petrovice.

Vybavení objektu

Teplá voda v objektu a otop je samozřejmostí. K apartmánu přísluší  na prostorném pozemku posezení pod pergolou, ohniště, gril  a dětské hřiště ( trampolína, 2x skluzavka, pískoviště, houpačky a branky).

Výlety, atrakce, zábava

Osada leží na hranici Přírodní rezervace Zemská Brána (88,22 ha), která je oblíbeným výletním místem, dosažitelná i pěší cestou přímo z místa. Zde si přijdou na své milovníci lesa. Osada je situována mimo frekventovanější silnice a proto je zde zaručen klid. Řídká zástavba  dodává místu idylickou a pohodovou atmosféru. Příjezd je řešen po místní komunikaci, která ústí na silnici č. 312 spojující obce České Petrovice ( 1 km ) a Klášterec nad Orlicí ( 3,5 km ). V okolí jsou velmi dobře značené turistické a cykloturistické trasy, cílem vodních sportů je blízká přehradní nádrž Pastviny. V sousedství se nachází Sportareál České Petrovice ( 1km ). Prioritou areálu je rodinné prostředí a příjemné zázemí, které je ideální především pro rekreační lyžaře, rodiny s dětmi a začátečníky. Areál leží na významné spojnici běžeckých tras mezi oblastí Buková hora-Suchý vrch a nástupem na Jiráskovu cestu u Zemské brány, směrem na hřebeny Orlických hor. Častým turistickým cílem  je hraniční přechod  na česko - polské hranici Petrovičky - Kamienczyk. V bezprostředním okolí od objektu uvidíte pěchotní sruby, které byly součástí opevnění státní hranice budované do roku 1938. Resort Dolní Morava ( 22 km ) nabízí atraktivní celoroční vyžití   pro celou rodinu, kde můžete absolvovat Cestu do oblak.